Almanca

Almanca:

Wer fremde Sprachen nicht kennt, weiß nichts von seiner eigenen.”

(Yabancı dil bilmeyenler, kendi dillerinde de bir şey bilmezler.)

-Johann Wolfgang von Goethe


 

Almanca dil eğitimi ile öğrencilerimizin çok dilli ve dolayısı ile çok kültürlü bir bakış açısına sahip olmalarını istiyoruz. Dünya edebiyatına, teknolojisine, ekonomisine ve bilimine yön veren dillerden birinin de Almanca olmasından yola çıkarak öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmaları ve yön verecekleri bir kültür ile donanmaları başlıca hedefimizdir. Tüm bunların yanında Alman kültürü ile tanışmalarını sağlayarak kendi sınırlarını aşıp yeni bir disipline adım atmalarını ve “bir dil bir insan, iki dil iki insan” sözünden ilham alarak yeni deneyimler, yeni pencereler edinmelerini amaçlıyoruz.

Üniversite eğitiminin önemi göz önüne alındığında Alman ve Almanca eğitim veren üniversitelerin kapısını açan eğitimimiz, aynı zamanda dünya ekonomisine yön veren Almanya’da iş imkânı sağlamaktadır.

Almanca dil eğitimimiz Avrupa Dil Kriterlerine göre dildeki dört beceriye odaklı ilerler. Bu beceriler; Duyma-Anlama, Konuşma, Okuma-Anlama ve Yazma becerileridir. Bu becerileri edinen öğrencilerimiz Avrupa Dil Kriterlerine göre yetkili enstitüler tarafından uygulanan sertifika sınavlarına katılırlar ve böylece Almanca dil bilgilerini bir sertifika ile taçlandırırlar.