İki Yürek Tek Mahni

İki Yürek Tek Mahni Projemiz İki Yürek Tek Mahnı Azerbaycan İsmaili şehri  1 sayılı orta mektebi öğretmenlerinden Sura Mehdiyeva öğretmenimizin kuruculuğunda Türkiye ve Azerbaycan okulları arasında gerçekleşmektedir. 

İki ülke arasında geleneklerin ve ortak kültürün bir araya getirdiği geniş bir zenginlik bulunmaktadır . Bu projedeki hedefimiz öğrencilerimize Türkiye ve Azerbaycan ülke kültürlerinin zenginliklerini tanıtmak, iki ülke öğrencileri arasında anlayış, sevgi ve bağlılığı geliştirmektir. Projemizde müzik, sanat ve ülke mutfakları gibi temel konulara odaklanılmaktadır.

Projemizde öğrencilerimiz iletişim becerilerini, teknolojiyi kullanım becerilerini, sanat (müzik, dans, şiir, drama) becerilerini ve el becerilerini geliştireceklerdir. İki ülke arasındaki ortak kültür ve işbirliği öğrencilerimizin ufuklarını genişletecek ve  temel becerileri kazanmalarını sağlayacaktır. Projemiz süresince  öğrencilerimiz; diğer kültürle ilgili bilgi ve farkındalıklarını artıracak, folklor, sanat, mutfak ve coğrafya gibi farklı düşünce ve ifade yollarını karşılaştırarak kültürlerarası anlayışlarını geliştirecekler  ve böylelikle iki kardeş ülke arasında daha derin bağlar oluşturacaklardır.

PROJE FACEBOOK LİNKİ   https://www.facebook.com/groups/1033475323803038/?ref=share     
PROJE İNSTAGRAM LİNKİ https://www.instagram.com/ikiyurektekmahni/
PROJE WEB SAYFASI: https://sblnl6.wixsite.com/ikiyurektekmahni